OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 14.01.2018r.

I. W tym tygodniu obchodzimy:


- w środę wspomnienie św. Antoniego, opata
- w piątek wspomnienie św. Jana Sebastiana Pelczara

II. Rozpoczynamy ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. W tym czasie organizowane są przez Wyższe Seminarium Duchowne rekolekcje dla młodzieży męskiej. I tura rekolekcji skierowana jest do młodzieży gimnazjalnej i trwa od 19 do 21 stycznia. Natomiast młodzież szkół ponadgimnazjalnej zaproszona jest na drugą turę rekolekcji od 26 do 28 stycznia. Rekolekcje odbywają się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Bliższe informacje można uzyskać u duszpasterzy naszej Parafii

III. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Odwiedzimy rodziny z następujących ulic: w poniedziałek al. Zwycięstwa; we wtorek ul. Makuszyńskiego nr 2, 4, 3, 5 i 7; w środę ul. Makuszyńskiego nr 9, 11, 13 i 15; w czwartek ul. Herberta, Miłosza i Orkana. Jeśliby jakaś rodzina nie mogła przyjąć księdza w wyznaczonym czasie może ustalić dodatkowy nowy termin z duszpasterzami naszej Parafii.


IV. W tym tygodniu rozpoczniemy prace związane z poszerzeniem wjazdu na teren działki parafialnej od ul. Żołnierskiej. Chcielibyśmy wybudować wewnętrzny parking przy kościele, aby parafianie mogli z niego korzystać, kiedy będą przyjeżdżać na sprawowaną w kościele parafialnym liturgię. Mamy nadzieję, że ułatwi to uczestniczenie we Mszy świętej tym osobą, które muszą dojechać na Mszę świętą.


V. W tym tygodniu jeszcze nie będzie nabożeństwa do św. O. Pio. Natomiast w czwartek będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.


VI. Kancelaria parafialna czynna będzie w piątek od godz. 16.30 do 17.30. W ważnych sprawach można zgłaszać się codziennie po Mszach porannych.


VII. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.


VIII. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.