OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

22.10.2017r.


I. W tym tygodniu obchodzimy:

- w sobotę uroczystość odpustową ku czci św. Tadeusza Apostoła. W tym dniu na Mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy za zmarłych parafian, szczególnie za zmarłych budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła parafialnego. Główne uroczystości odpustowe będą na Mszy św. o godz. 18.00. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie O. Jan Janus proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Homilię wygłosi ks. Prof. Andrzej Tomko, były rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w naszych dorocznych uroczystościach i uzyskania odpustu pod zwykłymi warunkami.

 

II. Trwa wizytacja kanoniczna parafii naszego dekanatu Legnica Zachód. Bp Marek odwiedzi dzisiaj parafię Świętej Rodziny w Legnicy, we wtorek parafię w Małuszowie, w środę parafię św. Józefa Opiekuna Zbawiciela a w przyszłą niedzielę naszą parafię. Plan wizytacji zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Biskup Marek podczas wizytacji wygłosi do nas, na Mszach świętych, homilię a na głównej Mszy świętej o godz. 12.15 udzieli sakramentu bierzmowania. O godz. 16.00 spotka się w Sali wielofunkcyjnej z naszą Radą Parafialną a o godz. 16.30 z grupami modlitewnymi, które są w naszej Parafii. Wizytacja kanoniczna odbywa się raz na pięć lat. Podczas tej wizytacji biskup ocenia jak prowadzone jest duszpasterstwo parafii a także jak sprawuje się sakramenty święte. Postarajmy się uczestniczyć w liturgii tego dnia.

 

III. Spowiedź święta przed głównymi uroczystościami odpustowymi a także przed wizytacją kanoniczną będzie w sobotę od godz. 16.30. Zapraszamy młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania, świadków bierzmowania, rodziców osób bierzmowanych a także wszystkich, którzy przez sakrament pokuty i pojednania chcą jak najlepiej przygotować się do przeżycia także uroczystości Wszystkich Świętych, by z czystym sercem modlić się za naszych drogich zmarłych i ofiarować za nich odpust.

 

IV. Próba generalna dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania odbędzie się w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

 

V. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie od poniedziałku do piątku dzieci na godz. 16.30 a młodzież i dorosłych codziennie przez cały tydzień na godz. 17.30.

 

VI. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu w poniedziałek i piątek od godz. 16.30 do 17.30. W ważnych sprawach można zgłaszać się codziennie po Mszach wieczornych.

 

VII. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.

 

VIII. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

Parafii nabożeństwa wypominkowe, ale imiona zmarłych będziemy jeszcze wspominać w nabożeństwie do św. O. Pio i św. Tadeusza Apostoła. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4